Salon pielęgnacji zwierząt

Salon pielęgnacji zwierząt

Twój pupil poczuje się wspaniale

Trymowanie sierści, to zabieg pielęgnacyjny , który ma  na celu usunięcie martwej sierści psa. Zabieg ten w widoczny sposób poprawia jakość sierści, poprawia również jej kolor. To co ważne dla właściciela czworonożnego pupila to fakt, że po tym zabiegu mamy zdecydowanie mniej sierści w domu. Wynika to z faktu, że wytrymowany pies nie gubi w takiej ilości sierści co zwykle.

Jak często należy wykonywać zabieg trymowania?

O tym, czy musimy już udać się z psem na zabieg trymowania, możemy zdecydować, kiedy widzimy, że pies gubi więcej sierści niż zwykle. Średnio powinno się go wykonywać co 1-2 miesiące.

Trymowanie nie jest absolutnie zabiegiem bolesnym dla Twojego pupila. Usuwa się się tylko i wyłącznie martwy włos, w którego miejsce już rośnie nowy. Jeżeli martwa sierść nie zostanie usunięta, zatrzyma ona wzrost nowej sierści.

Podczas trymowania ważne jest, aby nie tylko usunąć martwe włosy, ale również zrobić to we właściwy sposób. Błędy w trymowaniu mogą doprowadzić nie tylko do pogorszenia efektu wizualnego, ale również do poważnych problemów skórnych psa.